آرم گارد (محافظ ساعد) چرا برای تیراندازی با كمان ضروری است؟

آرم گارد یکی از  ابزارهای ایمنی مهم برای هر تیرانداز با کمان  است، گرچه بسیاری از کمانگیران حرفه ای و طرفداران سنتی تیراندازی با کمان ممکن است با آن مشکل داشته باشند. این محافظ ها به ویژه برای افراد مبتدی که بیشتر در معرض خطر آسیب دیدگی هستند، بسیار مفید است.

آرم گارد کمان

در این مقاله، عملکرد و اهمیت آرم گارد برای تیراندازی با كمان را توضیح خواهیم داد و همچنین بررسی می‌کنیم که آیا این ابزارها واقعاً برای تیراندازی با كمان ضروری هستند.

آرم گارد چیست؟

اگر علاقه مند به تیراندازی با كمان هستید، به احتمال زیاد ضربه یا سیلی زه كمان به ساعدتان را تجربه کرده‌اید یا در مورد آن از هم تیمی خود شنیده‌اید. این آسیب دیدگی رایج‌ترین آسیب در تیراندازی است، معمولاً کمانگیران نوکار را که هنوز در حال یادگیری هستند تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال، در بعضی‌وقت‌ها، این ضربه زه حتی برای برخی از بهترین تیراندازان حرفه‌ای هم رخ می‌دهد.

آرم گارد کمان

همانطور که احتمالاً حدس می‌زنید، ضربه زه زمانی اتفاق می‌افتد که زه كمان به ساعد و بازوی شما برخورد کند. در برخی موارد، حتی ممکن است تیر به دست شما برخورد کند و باعث ایجاد خراش ناخوشایندی شود. هنگامی که زه كمان تا حد مجاز کشیده می‌شود، انرژی زیادی را در خود ذخیره می‌کند.

آرم گارد کمان

لحظه‌ای که تیر را رها می‌کنید و ممکن است زه به ساعد شما برخورد کند،  این برخورد می‌تواند باعث ایجاد کبودی شدید و حتی منجر به برش عمیق شود.

ضربه زه عمدتاً به دو دلیل اتفاق می افتد:

  1. ممکن است هنگام نگه داشتن کمان فرم بدی داشته باشید.اگر فرم اشتباه بگیرید و ساعد خود را در معرض برخورد زه قرار دهید، ضربه زه تقریباً قطعی است.
  2. ساعد شما نیز ممکن است ساختار بهینه‌ای نداشته باشد. ممکن است به دلیل آناتومی بدن خود، نگه داشتن صحیح کمان برایتان راحت نباشد.

آرم گارد کمان

در هر صورت، ضربه زه هرگز اتفاق خوبی نیست و برای جلوگیری موثر از آن، به آرم گارد نیاز دارید. اکثر آرم گاردهایی که امروزه در بازار دیده می‌شوند از چرم یا پلاستیک ساخته شده‌اند. هر دو به خوبی کار می‌کنند و به راحتی می‌توانید با توجه به احساس راحتی، یکی را انتخاب کنید.

 پرفروش ترین آرم گاردها در فروشگاه فصل شکار 

مزایای استفاده از آرم گارد هنگام تیراندازی

حفظ امنیت ساعد شما

اگر یک تیرانداز با کمان هستید، یکی از چیزهایی که تجربه خواهید کرد، ضربه زهاست. این ضربه می‌تواند بسیار وحشتناک باشد؛ در بهترین حالت، دچار سوختگی (قرمزی دست) جزئی می‌شوید و در بدترین حالت، ممکن است نیاز به مراجعه به مراکز درمانی داشته باشید.

آرم گارد این اطمینان را  به شما می‌دهد که در تیراندازی هرگز با این مشکل روبرو نخواهید شد.

آرم گارد؛ بهبود دهنده فرم تیراندازی شما

در حالی که ایمنی اولویت اصلی در یتراندازی است، مزیت دیگر داشتن آرم گارد، بهبود فرم تیراندازی شماست. اگر هنگام تیراندازی از پیراهن آستین بلند یا ژاکت استفاده می‌کنید، آرم گارد این لباس ها را از خط آتش شما دور نگه می دارد و به شما کمک می‌کند دقت خود را بهبود بخشید.

آرم گارد کمان

برخی از تیراندازان ممکن است به جای آرم گارد از لباس های ضخیم استفاده کنند. با این حال، لباس‌هایی با سایز غیرمتعارف به راحتی می توانند روی تیراندزای شما تأثیر منفی بگذارند. بهترین گزینه برای تیراندازی با کمان، آرم گارد است؛ پوشش مناسبی که روی ساعد شما ایجاد می‌کند و با اطمینان خاطر و هیچ چیز مزاحمتی تیراندزای می‌کنید.

آیا  استفاده آرم گارد ضروری است؟

بطور کلی هیچ کجا قانونی وجود ندارد که شما باید از آرم گارد استفاده کنید اما این همه به ترجیح شما بستگی دارد، اگرچه تیراندازانی که می‌خواهند تا حد الامکان ایمن باشند، بدون شک ضرورت استفاده از آن را درک می‌کنند.

آرم گارد کمان

به طور کلی، محافظ بازو برای تیراندازان با کمان در شرایط زیر توصیه می شود:

  • زیر 18 سال سن دارید
  • یک تیرانداز مبتدی یا در سطح متوسط هستید
  • کمان شما سنگین است و روی فرم تیراندزای شما تأثیر می‌گذارد.