مونتاژ کمان رین بو

اتصال قطعات و تجهیزات مربوط به یک سیستم را مونتاژ یا اسمبل می‌نامند؛ واژۀ اسمبل را در مراکز فروش کامپیوتر و رایانه شنیده‌اید و مونتاژ هم که در صنعت خودرو بسیار به گوش همه ما خورده است. در این مطلب قصد داریم بطور خیلی خلاصه و آسان مونتاژ کردن کمان، زه کردن و روش‌های مخفی و هیجان انگیز تیراندازی آشنا کنیم؛ با فصل شکار همراه باشید.

مونتاژ کمان رین بو

در این آموزش از کمان رین بو استفاده شده است؛ اما سازوکار مونتاژ همۀ کمان‌های ریکرو تقریبا به همین روش صورت می‌پذیرد و علت انتخاب کمان رین بو تعداد مخاطب بیشتر این کمان است.

مراحل مونتاژ کمان رین بو

مرحله اول

در گام اول؛ لازم است با اجزا و متعلقات کمان رین بو آشنا شوید؛ این تجهیزات در همه کمان‌های ریکرو آرش موجود است. این کمان‌ها دارای یک قبضه آلمینیومی، دوعدد بازوی کمان از جنس فایبر گلاس، دستگاه نشانه روی یا سایت، زه، آچار آلن، رست یا همان نشیمنگاه تیر و فیس کاغذی هدفگیری است و البته در کنار همه این‌ها، دارای معرفی‌نامه یک جلسه آموزش رایگان توسط برخی از مربی‌های آموزش کمان می‌باشد.

مرحله دوم

گام بعدی نصب و اتصال بازوها به بدنه‌ی کمان است؛ همانطور که در ویدیو توضیح داده شده است. حتما دقت کنید که بازوها را به خوبی نصب کنید و از سفت بودن پیچ تنظیم آن مطمئن باشید.

مرحلۀ سوم مهم‌ترین و چالشی‌ترین مرحله مونتاژ کمان

زه کردن کمان به دو روش انجام می‌شود؛ استفاده از زه جا انداز و زه کردن کمان بصورت دستی، هر دو روش در حال حاضر برای زه کردن کمان استفاده می‌‍شود امّا؛ زه جا انداز کار برای شما خیلی آسان می‌کند و انرژی کمتری از شما می‌گیرد. در ویدیوی زیر بصورت کامل زه کردن کمان را توضیح داده ایم.

 

آموزش تصویری زه کردن کمان‌های سنتی را از اینجا بخوانید.

کلام اخر

 

صرفا کمان، ابزاری کاربردی برای تخلیه انرژی، تمرکز حواس و تمرین تیراندازی است؛ لذا خواهشمندیم از کمان برای شکار، آسیب به اکوسیستم، طبیعت و همنوع آزاری استفاده نفرمایید!

پس از اتمام تیراندازی حتما کمان را را از حالت مسلح (زه شده) خارج نمائید چرا که فشار زه بر روی بازوهای کمان باعث خمیدگی و کاهش طول عمر بازوها شده و ممکن است برای شما خسارت مالی داشته باشد.

درنهایت ضمن تشکر از صرف زمان با ارزش خودتان و مطالعۀ این مطلب، آرزوی شادی، سلامتی و شادابی برای شما همراهان عزیز فصل شکار داریم؛ شاد و ورزشکار باشید.