دوربین دوچشمی

خرید و قیمت انواع دوربین دوچشمی

افراد زیادی سفر و گردش را از هیجان‌انگیزترین تفریحات می‌دانند. چرا که علاوه بر تفریح باعث اکتشاف و تقویت حس کنجکاوی در افراد و به‌خصوص کودکان و نوجوانان می‌شوند. اگر شما هم از جمله افراد علاقه‌مند به ماجراجویی باشید، دوربین شکاری دوچشمی، وسیله‌ای است که بدون شک برای شما کاربرد بسیار دارد. دوربین دوچشمی برای تشخیص و مشاهدة افراد و اجسام در فواصل دور و نزدیک استفاده می‌شود.

خرید دوربین دوچشمی

ما به دلیل جذابیت و کارایی این وسیله، آن را نه تنها به افراد حرفه‌ای بلکه به تمام افراد علاقه‌مند به ماجراجویی در هر سنی پیشنهاد می‌کنیم. همچنین به دلیل عامه‌پسندی، این وسیله گزینة مناسبی برای هدیه به دوستان و خانواده خواهد بود. دیدن مناظر طبیعی و چشم اندازها از نمای نزدیک تجربة لذت‌بخشی است که پاسخی  برای حس کنجکاوی افراد محسوب می‌شود و ممکن است افراد را با یک بار تجربه، وابسته به تکرار آن کند. انتخاب و خرید دوربین دوچشمی حرفه‌ای ممکن است انگیزه­ای برای شروع یک سفر پژوهشی خاطره‌انگیز باشد.

خرید دوربین دوچشمی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، این وسیله با نام انگلیسی binoculars شناخته می‌شود و نسبت به دوربین تک چشمی دارای زاویه دید وسیع‌تری می‌باشد. نسل جدید این دوربین‌ها با قابلیت‌های ساختاری و عملکردی بهتر و حمل آسان گزینه‌ی خوبی برای افراد ماجراجو خواهند بود. چرا که علاوه بر ویژگی‌هایی که دارند ممکن است در شرایط خطر باعث نجات جان افراد شوند. افراد مختلف با توجه به نیازشان در حوزه‌های مختلفی مثل تیراندازی، شکار، طبیعت گردی، نجوم، پرنده‌شناسی، مشاهدة موزه‌ها یا تئاتر صحنه‌ای، کوهنوردی، دریانوردی، تفریح، مستندسازی و… از انواع این دوربین‌ها استفاده می‌کنند. کابرد گسترده این نوع دوربین، باعث شده تا دوربین‌های دو چشمی انواع بسیاری پیدا کنند. از انواع دوربین دوچشمی می‌توان به دوربین‌های دید در شب، ارتشی و صحرایی اشاره کرد.

دوربین دوچشمی

 اطلاعاتی که باید قبل از خرید دوربین دوچشمی آن‌ها را بدانید

برای اینکه بتوانید بهترین دوربین دوچشمی را خریداری کنید، لازم است که اطلاعاتی داشته باشید. در این صفحه از وب سایت فروشگاه فصل شکار، ما این اطلاعات را در اختیار شما گذاشته‌ایم.

معنی اعداد حک شده روی هر دوربین شکاری دو چشمی

با در دست گرفتن هر دوربین دوچشمی متوجه سه عدد حک شده بر روی آن خواهید شد که این سه عدد بیانگر درجه درشت‌نمایی، درجه روشنایی و فاصله 1000 متری پهنای دید دوربین هستند. برای مثال در عبارت 30× 8، عدد 8 نشان دهنده بزرگ‌نمایی و عدد 30 نشان دهنده قطر عدسی است.

خرید دوربین دوچشمی

دوربین‌های رایج و متعادل دارای درجه روشنایی و بزرگ‌نمایی به صورت زیر هستند:

50× 7 50× 12 40× 10 35× 7 25× 8
50× 8 30× 8 42 ×7 30× 6 25× 10

اندازه‌های بزرگ‌تر و کوچک‌تر از اعداد بالا عملاً در شکار کاربرد چندانی ندارند. همچنین خوب است بدانید، اگر میزان بزرگنمایی تصویر ثابت باشد، هر چه قطر عدسی بیشتر باشد تصویر روشن‌تر است.

مواردی که باعث تفاوت قیمت در دوبین های دوچشمی می‌شوند

دوربین های شکاری دو چشمی از لحاظ قیمت، در طیف گسترده‌ای قرار دارند. چرا که عوامل متعددی باعث ایجاد تفاوت قیمت در آن‌ها می‌شوند. در این بخش به صورت کلی با آن‌ها آشنا خواهید شد.

 • جنس و آلیاژ به کار رفته در بدنه دوربین
 • نوع ساخت از نظر ضد آب بودن
 • دارا بودن گاز داخلی: وجود این گاز باعث ممانعت از ورود آب و گرد و غبار می‌شود. این گاز هر چه خالص‌تر باشد، دوربین تصویری شفاف‌تر ارائه می‌دهد.
 • لرزش‌گیر
 • قدرت زوم و نوع فوکوس دوربین
 • نوع و کیفیت اپتیک و منشور
 • نوع لنز به کار رفته: عموماً دو نوع لنز محدب و صاف در دوربین های دو چشمی به کار می‌روند.
 • نوع تراش لنز: هر چه لنز صیقل بهتری داشته باشد؛ انحراف نور را کمتر می‌کند.
 • نوع پوشش لنز: یک پوشش لنز باکیفیت، باعث محافظت از لنز دوربین شما در برابر عوامل خارجی مثل برخورد جسم سخت یا نور خورشید می‌شود.
 • میزان قطر عدسی: هرچه قطر عدسی بیشتر باشد، تصویری با بزرگنمایی بیشتر خواهیم داشت.
 • دارا بودن لوازم جانبی همراه: بسته به مدل و برندی که دوربینتان را از آن خریداری می‌کنید؛ لوازم جانبی مختلفی همراه با آن مشاهده خواهید کرد از جمله بند گردنی، پوشش لنز، کیف، دستمال مخصوص برای تمیز کردن لنزها و…
 • فاصله چشم تا عدسی: فاصله چشم تا عدسی در این نوع دوربین قابل تنظیم توسط کاربرد است و می‌توان آن را توسط غربالک مخصوص تنظیم کرد تا بتوان بیشترین زاویه دید و کم‌ترین تیرگی را در تصویر نهایی داشته باشیم.

لازم است در نظر داشته باشید، هر چه بزرگنمایی عدسی کمتر باشد خستگی چشم کمتر خواهد بود. همچنین انتخاب بهترین دهنه باعث لرزش کمتر دوربین خواهد شد و در نتیجه تصویر شفاف‌تری خواهید داشت.

هرگز سعی بر باز کردن اجزای دوربین نکنید؛ زیرا این عمل باعث ورود گرد و خاک و آلودگی به درون محفظه لنز خواهد شد.

ویژگی های انواع دوربین دوچشمی بر اساس کاربرد

هر یک از دوربین‌های شکاری با توجه به کاربردی که دارند، از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار می‌باشند. در نتیجه با توجه به استفاده‌ای که از دوربین دوچشمی، می‌خواهید داشته باشید، هنگام خرید باید به ویژگی‌های آن توجه کنید.

ویژگی های دوربین شکاری دو چشمی مناسب کوهنوردی و پیاده‌روی

در این حالت دوربین شما باید جمع‌وجور و مسافرتی باشد تا حمل آن به آسانی صورت بگیرد و همچنین باعث سنگین شدن کیف شما هم نشود تا به راحتی بتوانید به جستجو و اکتشاف بپردازید. مزیت دیگری که باید به آن توجه کنید؛ کیفیت ساخت جنس و ضد آب بودن محصول است. اگر مقصدی که شما برای گردش استفاده می‌کنید؛ دارای آب و هوای بارانی است یا در کنار رودخانه و تفریحات آبی قرار دارد؛ باید احتمال خیس شدن دوربین را در نظر داشته باشید و از دوربین‌های ضد آب استفاده کنید.

دوربین دوچشمی کوهنوردی

مشخصه‌های دوربین دوچشمی مناسب پرنده‌نگری، طبیعت‌گردی و شکار

در این فعالیت علاوه بر سبکی و ضدآب بودن که در بالا اشاره شد؛ یک ویژگی مهم دیگر هم قابل توجه است و آن وجود  گاز نیتروژن در محفظه دوربین است. در محیط‌هایی که مصرف کننده در معرض تغییرات دمایی سریع قرار می‌گیرد؛ ممکن است شیشه دوربین بخار بگیرد و باعث تاری در دید شود. برای مثال وقتی از خودروی خود به قصد رفتن به کوهستان بیرون می‌روید چون خودرو از دمای گرم‌تری نسبت به کوه برخوردار است؛ موجب می‌شود که شیشة دوربین شما بخار بگیرد. برای تمیز کردن شیشه می‌توانید از پارچه‌ی جیر مانند و نرم استفاده کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از انواع دیگر پارچه باعث خش دار شدن شیشه دوربین شما خواهد شد. همچنین می‌توان از دوربین‌های دید در شب برای شکار و اکتشاف در تاریکی استفاده کرد.

دوربین دو چشمی جنگل

ویژگی‌های لازم برای یک دوربین شکاری دو چشمی جهت دریانوردی

دوربین‌هایی که برای دریانوردی استفاده می‌شوند؛ باید قابلیت ضد‌آب بودن داشته باشند تا از احتمال خرابی بر اثر خیس شدن جلوگیری کنند. همچنین چون در زمینه‌ی دریانوردی پیدا کردن جهت و راهیابی مسئلة مهمی است؛ پیشنهاد می‌شود دوربینی را انتخاب کنید که قابلیت جهت یابی هم داشته باشد تا شما از خرید یک قطب نما به صورت جداگانه بی‌نیاز شوید.

دوربین دوچشمی دریا

مشخصات و ویژگی های دوربین دوچشمی مناسب رصد و ستاره‌شناسی

چون در رصد باید فواصل بسیار دورتر از خود را مشاهده کنیم؛ قطعاً میزان بزرگنمایی دوربین ما اهمیت ویژه‌ای دارد. در این حوزه به دلیل سکون و جابه‌جایی کم افراد کاوشگر، قابلیت جا به­جایی آسان مطرح نیست و سنگینی محصول، اشکالی ایجاد نخواهد کرد.

دوربین دوچشمی نجومی

معرفی بهترین برندهای دوربین دوچشمی

اکثر خریداران به دنبال خرید از برندهای خوب و باکیفیت هستند. به طور کلی خرید از برندهای معروف تضمینی برای کیفیت کالا است. در این فروشگاه بر اساس نیاز شما انواع مختلفی از دوربین های دو چشمی فراهم شده. اگر به دنبال خرید دوربین دوچشمی ارزان هستید که در عین حال از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ خرید دوربین از برندهایی نظیر برند آمریکایی سلسترون (Celestron)، برند آلمانی زایس (Zeiss)، نیکون (Nikon) و… بروید.

دوربین دوچشمی شکاری نیکون

خرید انواع دوربین های دو چشمی از فروشگاه فصل شکار

برای خرید انواع دوربین شکاری دوچشمی می‌توانید از فروشگاه اینترنتی فصل شکار کمک بگیرید. این سایت برای کسب رضایت مشتریان، امکان خرید این نوع دوربین از برندهای مختلف را با تنوع بسیار بالایی در قیمت، فراهم کرده است تا شما بتوانید بهترین دوربین دوچشمی مناسب خود را خریداری کنید.

تصمیم شما برای خرید دوربین شکاری کدام است؟ اگر هنوز تصمیم نگرفتید می­توانید با همکاران ما به صورت تلفنی مشورت کنید و همچنین با مشاهده سایت فصل شکار، از قیمت دوربین دوچشمی مطلع شوید. اگر به دنبال خرید دوربین دوچشمی در مشهد هستید؛ ما قادر به ارائه خدمات حضوری به شما هستیم تا بتوانید با استفاده از خدمات ما زیبایی‌های زمین و آسمان را بهتر ببینید و درک کنید و همچنین تجربه‌های تازه به دست آورید.