کمان ریکرو

معرفی بهترین مارک کمان ریکرو به همراه مشخصات کمان ریکرو

بیشتر افرادی که در حوزه تیر اندازی با کمان فعالیت می‌کنند، در آغاز کار فعالیت خود را با خرید کمان ریکرو آغاز کرده‌اند. (پیش زمینه مشخصات، قیمت و خرید کمان ریکرو حرفه ای با بهترین مارک کمان )

کمان ریکرو چیست؟

دلیل نام گذاری این نوع کمان به کمان ریکرو یا چهار خم ، به دلیل شکل آن است که دو انتهای آن ها به صورت منحنی درآمده و به طرف پشت کمان انحنا دارند.

مشخصات کمان ریکرو شامل بازو ، قبضه ، سایت ، زه ، پین سایت و استابلایز می‌باشد. متریال اصلی بازو های کمان ریکرو یا کمان چهار خم، ورقه های کربن یا ورقه‌های فایبر گلاس که از ترکیب پشم شیشه و مواد پلیمری تولید می‌شوند، است.

مشخصات کمان ریکرو

کمان چهار خم ، شباهت بسیار زیادی به کمان سنتی دارد و در واقع تفاوت این دو کمان در قدرت و دقت‌شان می‌باشد، یا به عبارتی دیگر، قدرت و دقت کمان ریکرو نسبت به کمان سنتی ارتقا یافته است.

این نوع کمان، خود به تنهایی به دو نوع کمان ریکرو شکاری و کمان ریکرو مسابقاتی تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن ها نیز در کیفیت‌ها و پونداژهای متفاوت تولید می‌شوند. خرید کمان ریکرو ، بیشتر مخصوص آموزش و مسابقاتی چون المپیک است و استفاده از کمان ریکرو برای شکار خیلی رایج نیست ، برای همین است که از نوع ساده آن اکثرا برای آموزش مبتدیان استفاده می‌شود و حرفه‌ای‌ها از آن در مسابقات استفاده می‌کنند.

بهترین مارک کمان ریکرو چیست؟!

اصولا اگر قصد استفاده از کمان ریکرو در مسابقات ریکرو یا کلاس‌های آموزشی را دارید، بهتر است برای کودکان خرید کمان ریکرو در پونداژ های 24 و برای نوجوانان خرید کمان ریکرو حرفه ای تا 50 پوند را توصیه می‌کنیم.لازم است بدانید که افراد حرفه‌ ای نیز باید از پونداژهای بالاتر از 50 کمان ریکرو استفاده کنند و هم‌چنین اگر قصد دارید با کمان ریکرو به شکار بپردازید، باید از کمان recurve با پونداژ 38 به بالا استفاده نمایید.نکته بسیار قابل توجه این است برای افرادی که قصد دارند به صورت حرفه‌ای در مسابقات از این کمان ریکرو استفاده کنند باید از فرمول‌های دقیق تری برای خرید کمان ریکرو حرفه ای استفاده کنند.

قیمت کمان ریکرو حرفه ای در سال 1401

در حال حاضر، قیمت کمان ریکرو حرفه ای در بازار از 5 میلیون تومان شروع می‌شود و به چند ده میلیون تومان ختم می شود، البته در چند سال اخیر، رنج قیمتی بیشتر کمان های ریکرو در بازار ، بین 5 تا 25 میلیون تومان بوده است.