کمان

خرید کمان ارزان قیمت ، کمان ریکرو ، کمان کامپوند ، کمان سنتی کره ای و کمان کراسبو

ما در این دسته بندی ازمحصولات سعی کردیم انواع کمان ارزان قیمت را به صورت جامع و کامل به شما معرفی کنیم، در ادامه سرتیترهای انواع کمان و راهنمای خرید اینترنتی کمان رو برای شما فهرست کردیم؛

types of bows

 • کمان ریکرو حرفه ای
 • کمان کامپوند شکاری
 • کمان شکاری
 • کمان کراسبو
 • کمان سنتی
 • کمان لانگ بو
 • کمان جومونگ
 • کمان زنبورکی
 • کمان مرکب
 • کمان چهار خم
 • کمان سامورایی
 • کمان قرون وسطایی
 • کمان افقی
 • زوبین
 • کمان تفنگی
 • کمان بلند

خرید کمان سنتی معروف به کمان لانگ بو

به کمان سنتی یا کمان لانگ بو ، کمان سامورایی نیز گفته می‌شود.این نوع کمان معمولا از یک تکه چوب ساخته می‌شود و برای همین ساده ترین نوع کمان محسوب می‌شود.البته نشانه گیری با کمان لانگ بو ، بسیار سخت تر از نشانه گیری با کمان های مدرن است.

کمان سنتی که ما ایرانی ها به آن کمان بلند نیز می‌گوییم ، در واقع در سطح جهان بیشتر به کمان قرون وسطایی شناخته می شود ، چرا که از سال 1298 تا اواسط قرن شانزدهم از آن در میدان‌های نبرد استفاده می‌شده است.

در گذشته از کمان سنتی در خیلی موارد استفاده می شد اما در حال حاضر، استفاده از این نوع کمان به شدت کاهش یافته است و حتی مسابقات مربوط به آن نیز بسیار کم برگذار می‌شود. با این حال شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، ساخت ساده و دشواری‌های استفاده از آن، باعث شده بهترین کمانداران ، همواره به دنبال تسلط بر روی آن باشند.

کمان ریکرو معروف به کمان چهار خم ( کمان ارزان قیمت )

بیشتر افرادی که در حوزه تیر اندازی با کمان فعالیت می‌کنند، در آغاز کار فعالیت خود را با کمان ریکرو آغاز کرده اند.

دلیل نام گذاری این نوع کمان به کمان ریکرو یا چهار خم ، به دلیل شکل آن است که دو انتهای آن ها به صورت منحنی درآمده و به طرف پشت کمان انحنا دارند.

این نوع کمان شامل بازو ، قبضه ، سایت ، زه ، پین سایت و استابلایز می‌باشد. متریال اصلی بازو های کمان ریکرو یا کمان چهار خم، ورقه های کربن یا ورقه‌های فایبر گلاس که از ترکیب پشم شیشه و مواد پلیمری تولید می‌شوند، است.

کمان چهار خم ، شباهت بسیار زیادی به کمان سنتی دارد و در واقع تفاوت این دو کمان در قدرت و دقت‌شان می‌باشد، یا به عبارتی دیگر، قدرت و دقت کمان ریکرو نسبت به کمان سنتی ارتقا یافته است.

این نوع کمان، خود به تنهایی به دو نوع کمان ریکرو شکاری و کمان ریکرو مسابقاتی تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن ها نیز در کیفیت‌ها و پونداژهای متفاوت تولید می‌شوند. خرید کمان ریکرو ، بیشتر مخصوص آموزش و مسابقاتی چون المپیک است و استفاده از کمان ریکرو برای شکار خیلی رایج نیست ، برای همین است که از نوع ساده آن اکثرا برای آموزش مبتدیان استفاده می‌شود و حرفه‌ای‌ها از آن در مسابقات استفاده می‌کنند.

اصولا اگر قصد استفاده از کمان ریکرو در مسابقات ریکرو یا کلاس‌های آموزشی را دارید، بهتر است برای کودکان کمان ریکرو در پونداژ های 24 و برای نوجوانان کمان ریکرو تا 50 پوند را تهیه کنید.لازم است بدانید که افراد حرفه‌ای نیز باید از پونداژهای بالاتر از 50 کمان ریکرو استفاده کنند و هم‌چنین اگر قصد دارید با کمان چهار خم به شکار بپردازید، باید از این نوع کمان با پونداژ 38 به بالا استفاده نمایید.نکته بسیار قابل توجه این است برای افرادی که قصد دارند به صورت حرفه‌ای در مسابقات از این کمان ریکرو استفاده کنند باید از فرمول‌های دقیق تری برای انتخاب پنداژ کمان استفاده کنند.

در حال حاضر، قیمت کمان ریکرو حرفه ای در بازار از 5 میلیون تومان شروع می‌شود و به چند ده میلیون تومان ختم می شود، البته در چند سال اخیر، رنج قیمتی بیشتر کمان های ریکرو در بازار ، بین 5 تا 25 میلیون تومان بوده است.

کمان کامپوند معروف به کمان مرکب (ترکیبی)

کمان های کامپوند در سال 1960 متولد شده‌اند و امروزه مدرن ترین نوع کمان محسوب می‌شوند. این نوع کمان به دلیل پیچیدگی ذاتی که دارد عمدتا توسط افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

کمان کامپوند یا کمان مرکب ، شباهت بسیار زیادی به کمان ریکرو دارد اما کمی با این کمان متفاوت است.در واقع فرق کمان کامپوند با کمان ریکرو ، طول کمتر آن و همچنین وجود قرقره ها در قسمت نوک بازو ها و اجزای قابل تنظیم است که هر یک به نوعی به راندمان کاری کمان کامپوند کمک می‌کنند.وجود قرقره ها باعث می‌شود که کشیدن کمان کامپوند نسبت به کمان ریکرو ، به نیرو کمتری نیاز داشته باشد.

این‌که فرد برای کار با کمان کامپوند به نیروی کمتری نیاز دارد ، این امکان برای فرد حاصل می شود که وی بیشتر روی نشانه گیری تمرکز کند.توانایی تمرکز بیش‌تر بر روی هدف، باعث شده بود که از این نوع کمان در ابتدا فقط برای شکار استفاده شود، اما امروزه کاربرد آن گسترش زیادی پیدا کرده است.

از کمان کامپوند نیز در حال حاضر بیش‌تر در مسابقات نیز استفاده می‌شود.مسابقات رشته تیر اندازی با کمان در مسافت های 18 ، 30 ، 50 و 70 متر در حال حاضر رایج‌ترین مسابقه‌هایی است که با این کمان در کشور های مختلف برگزار می‌شود.

به طور کلی، دقت و قدرت کمان کامپوند از دقت و قدرت کمان ریکرو، بالاتر می‌باشد. البته کمان کامپوند شکاری نیز به دو نوع تک کم و دابل کم نیز تقسیم می شود که مدل دابل کم این نوع کمان از قدرت و سرعت بیشتری برخوردار می باشد.

کمان کامپوند دارای پونداژ بسیار بالایی است و حتی پونداژ آن به 80 نیز می‌رسد.

کمان کراسبو معروف به کمان افقی | کمان تفنگی | کمان زوبین و کمان زنبورکی

به کمان کراسبو ، کمان افقی ، زوبین ، کمان زنبورکی و کمان تفنگی نیز گفته می‌شود. کمان تفنگی در واقع ترکیبی از کمان و تفنگ است و تفاوت این کمان با سایر کمان ها این است که به صورت افقی بر یک قنداق سوار می‌شود و همچنین طرز استفاده از آن در مواردی متفاوت است.

تاریخچه استفاده از کمان کراسبو یا افقی به قرون وسطا بر می‌گردد، در آن زمان استفاده از کمان کراسبو بسیار رایج بوده است و بعد ها این کمان مورد استفاده ارتش عثمانی و سایر کشور های اسلامی قرار گرفته است.استفاده از کمان کراسبو تا زمان ظهور تفنگ‌های باروتی سر پر، رواج داشته است و سپس به مرور زمان کم رنگ شده است و با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش انواع تفنگ‌ها به طور کامل از بین رفته است. البته اکثرا اعتقاد دارند که تاریخچه استفاده از کمان کراسبو به 600 سال قبل از میلاد مسیح در کشور چین بر می‌گردد.

امروزه از مدل‌های پیشرفته‌تر آن برای شکار و تفریح استفاده می شود، چرا که برد پرتاب آن زیاد است، نشانه گیری با آن بسیار ساده است و هم‌چنین استفاده از این نوع کمان بسیار راحت می‌باشد.یکی از نکات جالب در مورد کمان افقی همین استفاده راحت از آن است و به همین دلیل است هر کسی می‌تواند با کمی تمرین از این نوع کمان استفاده کند.

اگر اهل شکار هستید و قصد خرید کمان شکاری دارید، کمان کراسبو را خریداری نمایید، لازم است بدانید که کمان کراسبو بهترین نوع خرید کمان ارزان قیمت برای شکار می‌باشند چرا که نسبت به سایر اسلحه های شکاری از صدای کمتری برخوردار می باشند.

خرید تلفنی
مشاوره و سوالات پیش از خرید