کوئیور و تیردان

کوئیور و تیردان

در قدیم از کوئیور و تیردان پشتی برای حمل تیر استفاده می کردند که امروزه از این نوع کوئیور ها برای حمل و نگهداری تیرها در شکار یا تفریح، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوئیور و تیردان چیست؟

کوئیور یا تیردان کمان در واقع وسیله‌­ای است که به منظور راحتی بیشتر تیراندازان دارای طراحی کمری است و به واسطه کمربند مخصوصی که داشته دور کمر تیرانداز قرار خواهد گرفت تا فرد کمان‌دار بتواند در زمان تیراندازی به تیرها دسترسی داشته و تیرهای خود را درون لوله‌­های مخصوص درون کوئیور قرار دهد.

کوئیور و تیردان

اما کوئیور چپ و راست چه تفاوتی با هم دارند؟ کماندارانی که چپ دست هستند برای کشیدن  زه کمان ، از دست چپ خود استفاده می­‌کنند. از این رو یک کوئیور چپ برای راحتی این دسته از کمان‌داران در سمت چپ قرار گرفته و به همین دلیل کمان‌دار خیلی راحت قادر است به تیرهای خود دسترسی داشته باشد.

کوئیور و تیردان

این در حالی است که کوئیور راست برای افراد راست دست طراحی شده است و کار کردن با آن برای افراد چپ دست مشکل می‌­باشد.

استفاده از کوئیور چه مزیتی دارد؟

هر فردی در هر ورزشی، برای آن که بتواند تجربه لذت­‌بخشی داشت و از طرفی این امکان را داشته باشد تا به صورت حرفه‌­ای در این زمینه فعالیت کند باید از تجهیزات متناسب با آن ورزش برخوردار باشد.

کوئیور و تیردان

در مورد تیراندازی با کمان نیز یکی از تجهیزات مهم و کاربردی تیردان یا کوئیور است. این وسیله در واقع به فرد در زمان تیراندازی این امکان را خواهد داد تا بیشترین تسلط را بر روی تیرها داشته و بتواند خیلی سریع به آن­ها دسترسی داشته باشد.

کوئیور و تیردان

قطعاً در زمان تیراندازی سرعت عمل یکی از مهم­ترین فاکتورهاست. وجود یک کوئیور که به خوبی دور کمر محکم شده باشد باعث خواهد شد به راحتی تیر را برداشته و از آن استفاده نمود. در واقع کوئیور باعث شده کیفیت و سرعت تیراندازی بسیار بیشتر شود.

کوئیور و تیردان