بادگیر و پانچو

پانچو کوهنوردی:

پونچو کوهنوردی، یکی از مهمترین اقلام تجهیزاتی در کوهنوردی و فعالیت‌های طبیعت‌گردی است که همیشه در کوله‌پشتی کوهنوردان حضور دارد. این لباس به منظور مقاومت در برابر باران و شرایط جوی نامساعد طراحی شده و از مواد کاملاً ضدآب ساخته می‌شود تا بدن و لباس کوهنوردان را در هنگام باران خشک نگه دارد.

پونچوهای کوهنوردی و طبیعت‌گردی در انواع مختلفی مانند پونچو با طرح خفاشی، پونچو آستین‌دار، پونچو با قابلیت حمل کوله‌پشتی و پونچو چندمنظوره طراحی و تولید می‌شوند. هر مدل از این پونچوها با توجه به نیاز و سبک فعالیت کاربر، انتخاب می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از پونچو ها، علاوه بر وظیفه اصلی مقابله با باران، دارای قابلیت استفاده به عنوان زیرانداز یا سایبان نیز می‌باشند. این ویژگی‌ها پونچوها را به ابزارهای چند منظوره در فعالیت‌های کمپینگ و طبیعت گردی تبدیل می‌کند.

 

بادگیر کوهنوردی :

پوشاک بادگیر کوهنوردی، همانطور که از نامش پیداست، برای مقابله با شرایط جوی نامساعد و بادهای شدید در مناطق کوهستانی طراحی شده است.بادگیر کوهنوردی یکی از پوشاک های کاربردی و الزامی برای هر کوهنورد در هنگام صعود به ارتفاعات می باشد و نقش مهمی در افزایش ایمنی و راحتی آنان دارد. بادگیر کوهنوردی با کاربردهای گسترده‌ای که دارد، به عنوان یک پوشاک حیاتی برای کاهش نفوذ سرما و باد به بدن کوهنوردان شناخته می‌شود.

 

حفظ تعادل در مقابل بادهای قوی :

یکی از مهمترین کاربردهای بادگیر کوهنوردی، حفظ تعادل در مقابل بادهای قوی است. در مناطق کوهستانی، بادهای ناگهانی و شدید می‌توانند تعادل کوهنوردان را به‌خطر بیندازند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند از دست دادن تعادل و حتی سقوط آنها شوند. بادگیرهای کوهنوردی، با طراحی ویژه‌ای که دارند به‌طور ویژه برای محیط‌های بادی ساخته شده‌اند،و این امکان را فراهم می‌کنند که کوهنوردان بتوانند تأثیرات باد را به‌حداقل برسانند و تعادل خود را حفظ کنند. استفاده از این بادگیرها، به کوهنوردان اعتماد بیشتری در طی مسیر و حرکت در شرایط مختلف کوهستانی می‌دهد و از مواجهه با مشکلاتی مانند افتادن و خطرات ناشی از بادهای شدید جلوگیری می‌کند.

 

حفاظت در مقابل سرما و باران :

بادگیرهای کوهنوردی نقش مهمی در حفاظت از کوهنوردان در مقابل شرایط جوی مختلف مانند سرما و باران دارند. بادگیر کوهنوردی به‌عنوان یک لایه اضافی در مقابل باران و سرما عمل می‌کند و با جلوگیری از نفوذ آب و سرما، به کوهنوردان کمک می‌کند تا از خطراتی همچون سرمازدگی و خیس شدن لباس‌ها هنگام باران ناگهانی، خود را محافظت کنند. استفاده از بادگیر و پونچو، تجربه کوهنوردی را برای کوهنوردان بهتر می کند و امکان ادامه فعالیت در شرایط جوی نامساعد را بران آن ها فراهم می‌کند.

افزایش ایمنی در برابر شرایط جوی پیش‌بینی نشده :

بادگیرهای کوهنوردی با مقاومت بالا در برابر باد و آب، یکی از ابزارهای اصلی برای افزایش ایمنی کوهنوردان در برابر شرایط جوی پیش‌بینی نشده می‌باشند. در کوهستان‌ها، شرایط جوی معمولاً به سرعت تغییر می‌کنند و باران، برف و بادهای ناگهانی فوری وارد می شوند. با استفاده از بادگیرهای مخصوص کوهنوردی، کوهنوردان در برابر این شرایطمی توانند بیشتر از خود محافظت کنند و با آرامش به اکتشاف دنیای اطراف بپردازند. پونچو و بادگیر کوهنوردی، با ایجاد یک لایه مقاوم در برابر باد و آب، کوهنوردان را در مقابل عوامل جوی سخت محافظت می‌کنند و امکان ایجاد موقعیت‌های خطرناک و سرخوردگی را کاهش می‌دهند.

پونچو و بادگیرکوهنوردی با وزن سبک و ابعاد کوچک امکان جمع‌شدن به ابعاد بسیار کوچک را دارند، این ویژگی باعث می‌شود که حمل این بادگیرها بسیار آسان تر باشد و کمترین فضای ممکن را در کوله‌پشتی‌های کوهنوردی اشغال کنند. برخی از پونچو ها، که به نام بادگیرهای مشتی نیز شناخته می‌شوند، به‌راحتی در جیب‌های لباس جا می شوند. این ویژگی‌ها پونچو یا بادگیر کوهنوردی را به همراهی آسان و مناسب برای هر ماجراجو و طبیعتگردی تبدیل می کند. این امکان به کوهنوردان اجازه می‌دهد تا همیشه بادگیر خود را به راحتی همراه داشته باشند و در صورت نیاز به سرعت و راحت از آن استفاده کنند.

بادگیر و سویشرت کوهنوردی در فصل شکار؛ بادگیر نورث فیس، بادگیر می لت Milet، بادگیر گرانیت و بادگیر جک ولف اسکین به همراه قیمت و توضیحات.